
„Oto Serce, które tak ukochało ludzi, że niczego nie szczędziło…”
W czerwcu wspólnie gromadzimy się na nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Do środy 3 czerwca nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00.
W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe połączone będą z procesją – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o 12.30.
W piątek 12 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwo również połączone będzie z procesją po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
Od soboty 13 czerwca wraca stały porządek nabożeństw czerwcowych w naszym kościele:
– w dni powszednie o godz. 18.00
– w niedziele o godz. 17.30
– w piątek czuwanie modlitewne o godz. 20.15.
„«Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim» (1 J 4, 16). Te słowa odsłaniają przed nami tajemnicę Najświętszego Serca Jezusa: miłość i współczucie Jezusa to brama, przez którą odwieczna miłość Ojca rozlewa się na cały świat.
Miłość Boża jest miłością szukającą nas, miłością zbawiającą. Taką miłość właśnie znajdujemy w Sercu Jezusa.
Skoro poznaliśmy tę miłość, która objawia się w Sercu Chrystusa, wiemy, że każdy człowiek, każda rodzina, każdy naród na ziemi może zawierzyć siebie temu właśnie Sercu…”
Jan Paweł II, 1999
Pierwsze nabożeństwo czerwcowe już w poniedziałek 1 czerwca o godz. 18.00.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

