
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
- Przeżywamy dziś Uroczystość Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy.
- Przeżywamy miesiąc maj, w którym kościół wyśpiewuje Chwałę Maryi. Nabożeństwa majowe w dni powszednie (pon – czw. oraz sobota) o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe w piątki będzie o godz. 20.15 i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00. W miesiącu maju poniedziałkowe , środowe i piątkowe nabożeństwa połączone będą z nabożeństwem majowym.
- W przyszłą niedzielę 31 maja, na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy wyjątkowo na godz. 18.45 (po wieczornej Mszy św.). Odbedzie się ono przy figurze Matki Bożej, przed plebanią (jeśli pogoda pozwoli). Zakończymy je Apelem Jasnogórskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
- W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.
- We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Otaczając modlitwą wszystkie Mamy, życzymy wszystkiego co dobre i piękne, błogosławieńastwa Bożego na każdy dzień i opieki Najświętszej z Matek. Nasze zmarłe Mamy polecamy Bożemu Miłosierdziu.
- W środę o godz. 19.15 w kościele próba przed Uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania.
- Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 19.00 do 20.00. W czasie Adoracji kapłan posługuje w konfesjonale.
- W piątek Mszą Św. o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie Oazy Młodzieżowej. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
- W tym tygodniu nie będzie spotkania Dzieci Bożych.
- W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze, jeden diakon naszego seminarium, przyjmie Święcenia Kapłańskie.
- W piątek 29 maja Ks. Michał przeżywać będzie 5r. święceń kapłańskich, a Ks. Bartosz 31 maja, 1r. święceń kapłańskich. Msza św. w Ich intencji za tydzień w niedziele 31 maja o godz. 8.30.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi młodych na XXX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 6 czerwca. Wyjazd autokarem z parkingu przy katedrze, w sobotę po jutrzni lednickiej w katedrze, która rozpocznie się o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 2.00). Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Michała.
- Informujemy, że Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 4 czerwca. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11,15. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.15 i przejdzie ulicami : Laubitza, Sikorskiego, Staszica (w kierunku Banku) i powrót ul. Zabłockiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 18.00.
- Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do puszek na przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
- Z całego serca dziękujemy Wszystkim za składane do skarbon i na konto parafialne ofiary na rzecz naszej Parafii. Niech Pan Bog Wam wszystkim wynagrodzi dobroć serca.
- Bożemu miłosierdziu wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…
ks. Krzysztof Walkowski
Wasz Proboszcz
