
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
- Dziś na Mszy św. o godz. 8.30 Ks.Michał obchodzi 5r. święceń kapłańskich, a Ks. Bartosz 1r. święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach.
- Dziś, w niedzielę, zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe wyjątkowo na godz. 18.45 (po wieczornej Mszy św.). Odbedzie się ono przy figurze Matki Bożej, przed plebanią (jeśli pogoda pozwoli). Zakończymy je Apelem Jasnogórskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
- W poniedziałek Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci otoczmy modlitwą i zawierzmy je opiece Matki Bożej.
- W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
- W czwartek 4 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 11.15 i przejdzie ulicami: Laubitza, Sikorskiego, Staszica (w kierunku Banku) i powrot ul. Zabłockiego. Prosimy, by dzieci komunijne uczestniczyły w procesji Bożego Ciała w albach.
- Bardzo prosimy aby, w Uroczystość Bożego Ciała kierowcy nie zastawiali samochodami miejsc, przy których staną Ołtarze oraz placu przed kościołem, przez który przechodzić będzie procesja.
- W czwartek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwa Czerwcowego.
- Próba dla dziewczynek, które będą sypać kwiatki i dla chłopców do niesienia różańca i emblematów we wtorek o godz. 19.00 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci komunijne.
- Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty i dekorację ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy również o przynoszenie do kościoła płatków do sypania kwiatów.
- Od piątku 5 czerwca przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Msze św. z procesją codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 12.30. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z procesją. Codziennie w Oktawie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca oraz dzieci komunijne w albach.
- W związku z Oktawą Bożego Ciała, w tym tygodniu nie będzie piątkowego czuwania o godz. 20.15 oraz sobotniego Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
- W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania; I piątek miesiąca – Msza św. zbiorowa ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę (5 i 6 czerwca) w godzinach rannych.
- W piątek zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy z braćmi z Taize w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 20.00. Wyjście sprzed kościoła o godz. 19.15. Szczegółowe informacje u ks. Michała.
- W piątek nieczynne będzie biuro parafialne.
- W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I sobót, jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, po Mszy św. porannej o godz. 7.00.
- W tym tygodniu nie będzie spotkania Dzieci Bożych.
- Serdecznie zapraszamy młodzież na XXX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, w sobotę 6 czerwca. Wyjazd autokarem z parkingu przy katedrze, w sobotę po jutrzni lednickiej w katedrze, która rozpocznie się o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 2.00). Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Michała.
- We wtorek 9 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas I przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu Spowiedź święta dla młodzieży, rodziców i świadków bierzmowania, w piątek o godz. 16.00. Próba generalna przed uroczystością natomiast w poniedziałek 8 czerwca o godz. 19.15.
- Informujemy, że w środę 10 czerwca przeżywać będziemy nasz Parafialny Odpust. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 – Msza św. za chorych i starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Chorych. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Janusz Błachowiak, I Radca Nuncjatury Apostolskiej w Paryżu
- Z całego serca dziękujemy Wszystkim za składane do skarbon i na konto parafialne ofiary na rzecz naszej Parafii. Niech Pan Bóg Wam wszystkim wynagrodzi dobroć serca.
- Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Sabinę Rybską, śp. Krystynę Misiek, śp. Joanna Koźma, śp. Mirosława Kaniewskiego, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…
ks. Krzysztof Walkowski
Wasz Proboszcz
